W dniu 3 maja 2021 r. w naszej Gminie obchodziliśmy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na trwającą pandemię koronowirusa tegoroczne obchody odbywały się z zachowaniem ograniczeń epidemicznych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św.  w kościele p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Baranowie, celebrowaną przez ks. kan. Andrzeja Maleszyka  - proboszcza parafii. Po jej zakończeniu delegacja Gminy Baranów na czele z Wójtem Mirosławem Romanem Grzelakiem – w imieniu wszystkich mieszkańców - złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystości brały udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Baranowie oraz druhowie z jednostek OSP Baranów, Czołna, Kozioł, Zagóźdź.

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w BaranowieObchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w BaranowieObchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w BaranowieObchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Baranowie