Strona główna
Spotkanie z prof. Andrzejem Kułakowskim (17 lipca 2021r.)
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Wójt Gminy Baranów zachęca mieszkańców oraz osoby związane z ziemią baranowską do otworzenia swoich archiwów rodzinnych oraz podzielenia się materiałami źródłowymi. Fotografie oraz dokumenty można dostarczać do Urzędu Gminy Baranów, I piętro, pokój nr 2. Źródła będą skanowane, opisywane oraz oddawane osobom. Jeżeli dotarcie do siedziby Urzędu stanowi przeszkodę - dotrzemy do domu mieszkańca. Celem, który nam przyświeca jest gromadzenie i ocalenie przez zapomnieniem osób i miejsc i wydarzeń związanych z Gminą Baranów. Poczuwając misję upowszechniania wiedzy temat historii ziemi baranowskiej, zobowiązujemy się do wykorzystania zdjęć w planowanych publikacjach historycznych.
Dla osób, które zechcą podzielić się swoimi materiałami źródłowymi przewidziano nagrody. Ponadto, właściciele archiwów zostaną wymienieni w publikacjach, w których wykorzystywano dostarczone fotografie i dokumenty.
Więcej informacji mogą Państwo uzyskać kontaktując się z osobą prowadzącą sprawę: Łukasz Pasim, mail: l.pasim@gminabaranow.pl, Urząd Gminy Baranów, I piętro, pokój nr 2.
Baranów, ul. Rynek 14
(siedziba Urzędu Gminy)
Poniedziałek: 8.00-12.00
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie - więcej informacji
Stanowisko ds. leśnictwa
Bartosz Kuźma
tel. kom. 665-395-494
Dyżury: godz. 8:00-10:00
(maj-październik): pierwszy i trzeci wtorek miesiąca
(listopad-kwiecień): każdy wtorek miesiąca
Teren: poniedziałek-środa w godz. pracy
Wnioski o cechowanie i wydanie świad. legalności drewna:
UG Baranów, pokój nr 2, I piętro
Gmina Baranów informuje, że realizacja zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest – część 2” jest dotowana na podstawie umowy nr 121/2024/D/OZ z dnia 16.09.2024 r. zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Kwota dofinansowania obejmuje 100 % kosztów kwalifikowanych tj. kosztów zbierania, transportu i unieszkodliwienia materiałów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.