Tegoroczne święto plonów zaplanowaliśmy na 15 sierpnia 2022 r. Wśród przewidywanych atrakcji oprócz występów lokalnych artystów odbędą się dwa koncerty zespołów Baby Full oraz Bayer Full. Już dziś serdecznie zapraszamy „Dożynki Gminne Baranów 2022”.
Wójt Gminy Baranów zachęca mieszkańców oraz osoby związane z ziemią baranowską do otworzenia swoich archiwów rodzinnych oraz podzielenia się materiałami źródłowymi. Fotografie oraz dokumenty można dostarczać do Urzędu Gminy Baranów, I piętro, pokój nr 2. Źródła będą skanowane, opisywane oraz oddawane osobom. Jeżeli dotarcie do siedziby Urzędu stanowi przeszkodę - dotrzemy do domu mieszkańca. Celem, który nam przyświeca jest gromadzenie i ocalenie przez zapomnieniem osób i miejsc i wydarzeń związanych z Gminą Baranów. Poczuwając misję upowszechniania wiedzy temat historii ziemi baranowskiej, zobowiązujemy się do wykorzystania zdjęć w planowanych publikacjach historycznych.
Dla osób, które zechcą podzielić się swoimi materiałami źródłowymi przewidziano nagrody. Ponadto, właściciele archiwów zostaną wymienieni w publikacjach, w których wykorzystywano dostarczone fotografie i dokumenty.
Więcej informacji mogą Państwo uzyskać kontaktując się z osobą prowadzącą sprawę: Łukasz Pasim, mail: l.pasim@gminabaranow.pl, Urząd Gminy Baranów, I piętro, pokój nr 2.
Baranów, ul. Rynek 14
(siedziba Urzędu Gminy)
Poniedziałek: 8.00-12.00
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie - więcej informacji
Stanowisko ds. leśnictwa
Bartosz Kuźma
tel. kom. 665-395-494
Dyżury: godz. 8:00-10:00
(maj-październik): pierwszy i trzeci wtorek miesiąca
(listopad-kwiecień): każdy wtorek miesiąca
Teren: poniedziałek-środa w godz. pracy
Wnioski o cechowanie i wydanie świad. legalności drewna:
UG Baranów, pokój nr 2, I piętro
Gmina Baranów informuje, że realizacja zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest – część 2” jest dotowana na podstawie umowy nr 121/2024/D/OZ z dnia 16.09.2024 r. zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Kwota dofinansowania obejmuje 100 % kosztów kwalifikowanych tj. kosztów zbierania, transportu i unieszkodliwienia materiałów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.