W dniu 15 sierpnia 2024r. lokalne poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządów wzięli udział w gminnych obchodach Święta Wojska Polskiego, przypadającego w 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Baranowie, celebrowaną przez ks. kan. Andrzeja Maleszyka  - proboszcza parafii. Po jej zakończeniu nastąpił przemarsz z kościoła pod Pomnik Niepodległości gdzie kwiaty złożyli: wójt gminy Baranów Mirosław Roman Grzelak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Baranów panem Andrzejem Wiakiem oraz z  Zastępcą Przewodniczącego Rady Gminy panem Michałem Goluchem, a także Radnym Gminy Baranów panem Romanem Maruszakiem.

15 sierpnia 115 sierpnia 215 sierpnia 315 sierpnia 415 sierpnia 515 sierpnia 615 sierpnia 715 sierpnia 815 sierpnia 9