Gminne Centrum Kultury w Baranowie informuje, że od 22 czerwca 2020 r. do 30 października 2020 r. realizuje projekt "Tradycja wieńców dożynkowych w Gminie Baranów" dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Celem projektu jest popularyzowanie tradycji wyplatania wieńców dożynkowych, poprzez realizację programu edukacji kulturowej w ramach, którego zostaną zorganizowane warsztaty oraz konkursu wieńców dożynkowych. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce w czasie uroczystości dożynkowych w dniu 23 sierpnia 2020r., gdzie zostaną zaprezentowane prace konkursowe wykonane podczas warsztatów. Planowane zadanie przyczyni się do zachowania dla potomnych i szerszej popularyzacji tej nadal żywej lokalnej tradycji, będącej jednym z nośników tożsamości lokalnej społeczności.

Udział w warsztatach mogą wziąć dzieci, młodzież, a także osoby z niepełnosprawnością, dorośli oraz seniorzy.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o kontakt z Gminnym Centrum Kultury w Baranowie. Numer Tel: 81883-40-27 wew.29 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Narodowe Centrum Kultury